3D Epoksi – Şelale Zemin Kaplama

03.02.2022
123
3D Epoksi – Şelale Zemin Kaplama

Sivas Epoksi

Epoksi zemin kaplama ve boya, poliüretan zemin kaplama ve boya, self levelling şap uygulamaları, brüt beton görüntüleri, endüstriyel beton uygulamaları, tozuyan zemin onarımları gibi zemin ile ilgili tüm çözümlerde siz değerli müşterilerimize çözümler üretiyoruz
EPOX SELF LEVELLING Epoxy Zemin Kaplamasi,Üç komponentli, Epoxy bazli parlak zemin kaplama malzemesi.

KULLANILDIĞI YERLER

Hastane, ilaç ve gida sanayi, laboratuar, tekstil ve otomotiv endüstrisi gibi, zemin tozumasinin üretimi etkiledigi sanayi tesislerinde zemin kaplamasi olarak kullanilir.

ÖZELLIKLERI

Yüksek kimyasal ve mekanik dayanikliliga sahip olup sert bir film olusturur.Solventsiz olusundan dolayi yangin tehlikesi yoktur.Film yüzeyi parlak ve kaymazdir.Kolay temizlenir, bakteri barindirmaz, tozumaz, sagliga zarari yoktur.RENK : RAL kartelasina bakiniz.
KARISIM ORANI : Agirlikça 50 kisim ana malzeme,15 kisim sertlestirici,35 kisim quarz dolgu.
SARFIYAT : Teorik olarak 1-3 mm arasinda degisen kalinliklardaki kaplamalarda yaklasikm 2-5 kg/m2.
AMBALAJ : 25 kg.lik takimlar halinde.
INCELTICI : Malzeme uygulamaya hazirdir.Ancak araç gereç temizliginde kullanilmasi amaciyla UP-002 Tiner kullanılmalidir.
DEPOLAMA : 10-35°C’de rutubetsiz kapali ortamlarda orijinal açilmamis ambalajlarinda 1 yil.
TERMAL GENLESME :20-22.10-6ÇEKME DIRENCI :37 N/mm2SIKISTIRMA DIRENCI 72 N/mm2
ÖZGÜL AĞIRLIK :20°C’de 1.69 gr/cm3KATI MADDE :Volumetrik %100ELEKTRIK ILETKENLIGI 10¹³ Ohm


DAYANIKLILIK

Seyreltik asitlere,seyreltik ve konsantre alkalilere, temizlik deterjan ve dezenfektanlarina, bitkisel, madensel ve hayvansal yaglara, tatli su ve deniz suyuna, mazot, benzin, alkol ve daha birçok solvente dayaniklidir.Ayrica, kimyasal ve mekanik etkenler altinda olmadan devamli olarak;Islak ortamda 50°C , kuru ortamda 130°C’ye kadar dayaniklidir.

UYGULAMA SARTLARI

Yeni beton ve çimento sivanin en az 21 gün kürlenmesi gerekir.Kürlenmis yüzeydeki harç artigi v.s. hafif kumlama veya firçalama ile uzaklastirildiktan sonra seçilen astar uygulanir.Eski beton ve çimento siva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevsek parçaciklar kumlama, kazima, firçalama ile uzaklastirilir.Yag ve gres artiklari deterjanli su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey % 3-4’lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve su ile yikanir.Seçilen astar uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasina dikkat edilmelidir.

UYGULAMA

Ana malzeme karistirildiktan sonra sertlestirici ve kuars dolgusu ilave edilerek homojen oluncaya degin 2-3 dakika karistirilir.Karisim 15 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçilir.Karisim ömrü süresince uygulanabilecek miktardan fazla malzeme hazirlanmamalidir.Uygulamaya baslanirken verilmesi gereken kaplama kalinligina uygun testere disli çelik mala kullanilmalidir.Kaplamada sikisan hava kirpi rulo yardimiyla uzaklastirilmalidir.

UYGULAMA METODLARI

Testere disli çelik mala ile uygulanir.

UYGULAMA SICAKLIGI

+10°C’nin altinda uygulama yapilmamalidir.

KARISIM ÖMRÜ

20°C’de 1 saat. Karisim miktari ve ortam sicakligi yükseldikçe karisim ömrü kisalir.

KATLAR ARASI BEKLEME SÜRESI

En az 24 en fazla 48 saat. Bu zaman süresi asildigi taktirde zemin, iyi bir yapisma için zimpara ile pürüzlendirilmelidir.

KURUMA SÜRESI

20°C’de yüzeysel kuruma :6-8 saat 20°C’de tam kuruma :16-24 saat

KÜRLENME SÜRESI

20°C’de 7 gün. Bu süre zarfinda boya filminin hiç bir kimyasal ve mekanik etkiye maruz kalmamasi gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.